Psychologický úkaz-1. část

10. září 2007 v 22:55 | Niki |  Lidé a jejich svět-náboženství

Tááák, tohle jsem prostě neodolala a musím to nějak zvíraznit. tato debata mě naprosto úchvátila a tak jsem se jí ujala nejdříve s naprostým klidem... posléze jsem bya nucena se dosti rozvášnit, ale stojím si za vším co jsem tam napsala. Naprosto dokonale tam lze vyčíst charakteristika, co si tedy mohu dovolit říct... jen Mi to prostě nedalo a chtěla bych vědět, co si o tom myslíte vy... Která strana je ta tupá a nevyspělá??? Žádám naprostou upřímnost.

Prosím hlasujte!!!!!!
navíc doufám, že jestli si tohle přečte Anet či její spol, tak že se nezachová jako malý haranti a nebudou si dávat plno nových jmen a tvrdit jakej jsem malej harant atd, což by na ní dle mého krásně pasovalo... :)
navíc chci upozornit, že tohle je výňatek z blogu, takže to bylo veřejné a takže to tak může i zůstat... já chci jen objektivní názor od ostatních, jak to vidí oni.
jen chci upozornit, že neni vycenzurováno jedin slovíčko a že tyhle komentáře byli k dvou obrázkům, které Set jen zkritizovala tou první větou.
Jinak bych ještě upozornila na něco co možná přehlídnete... Myslím, že smajlíky od Anet v reakci na infrmaci, že Set zemřel její milovaný domácí mazlíček jsou doooosti nemístné a nevhodné... to je jen upozornění... nu... přeji krásné počteníčko... ^^
[1]Kérés, 6.9.2007 15:10
Obě mají špatně anatomii a hlavně končetiny.

[2]Vea, web, 6.9.2007 18:22

Kérés, kľud! Náhodou to ujde, pozry sa na svoje prvé dielka :)

[3]Anet, web, 6.9.2007 21:10

=D =D=D Já z toho Kérésina kritizování prostě nemůžu =D Nevím zda-li je tu na místě posuzovat z profesionálního hlediska poněkud nevhodné ne?=D Daly jsme to sem protože jsme se do knížky aktivně zapojily a vymýšlíme všelijaké krávovinky, které nás kolem toho napadnou, takže na dokonalost a kvalitu nezbyde čas...jde jen o představu a o to užít si to =)
Jinak nějak takhle to vypadá v mém školním sešitu =D Když se při hodinách nudím tak píšu básně nebo prostě čmářu a někdy se dokonce stane, že to nabere nějaké tvary jako třeba zde=)

[4]Vea, web, 7.9.2007 17:08

:) pekné to je neboj, a naozaj nič nevystihne hlavé postavy ako obrázky kreslené autorom :)

[5]Kérés, 7.9.2007 19:32

Tak to se omlouvám, jestli se vás to nějak dotklo.
Ale myslím, že vaše rekace jsou poněkud přehnané. Já vám nic nevyčítala, jen jsem napsala kritiku, tak, jak jsem zvyklá- většina autorů chce kritiku, aby se mohla nadále zlepšovat. Ale zatím to vypadá, že Anet kritiku prostě nesnese... Já bych se bez kritiky nedostala vůbec nikam- teď vím, jak upravit anatomii, jak stínovat, dodělávat doetaily, jak je nejlepší postupovat v poezii a že začátek v prózze by neměl být nijak detailní.
Ale tak nějak začínám zjišťovat, že tu jsou lidé, kterým chvála stoupla do hlavy.
Tímto se omlouvám za všechny své činy a končím. Děkuji.

[6]Vea, web, 8.9.2007 10:21

:(

[7]Anet, web, 8.9.2007 11:35

=D=D Ale tady přece nejde o kritiku Laet =) tady jde o to, že jsme si s holkama vymyslely nějakou blbost, která se náhodou hodila sem...Já nechci být malířka a nepovažuji za nutné se v kreslení zlepšovat a jak víš kritiku ve psaní poezie i prózy přijímám kladně...proč?Protože se tomu chci věnovat =) Kritiku zkrátka snesu co ale nesnesu je, když někdo roznáší negativní energii a bere všechno mooc vážně =) Doufám, že jsi to pochopila dráče.....=)
Vea: Přesně tak =) Ono tam nejde o to jak je to kvalitní...spíš aby si z toho člověk vzal to, co myslel autor...Už podle kresby ci odnést vlastnosti postav, aby bylo poznat, jak ty postavy vnímáme my...=)

[8]Niki, web, 8.9.2007 16:53

Ehm, tak nevím kdo je tady jak vyspělý, ale ať uděláš cokoli či to kdekoli zveřejníš MUSÍŠ očekávat kritiku jak kladnou tak zápornou... z toho co píše, Anette, mi přijde, že to sem dáváš abys slyšela jen věci ve stylu: juééé, to je úchvatnhý, na to že si se nestačila... To je primituivní způsob jednání a naprostoi průhledný psychologický obrat projevující se u dětí školního věku či předškolního... Takže plně souhlasím s Kérés...
Vea: Koukám, že jsi lehce manipulovatelnál..

[9]Anet, web, 8.9.2007 21:30

Proč tu Veu urážíš?Vždyť ona nedělá nic špatného...já nečekala hlavně vůbec nic ve stylu to je hezké nebo to je ošklivé spíš jen tak aby se lidé podívali jak si postavy představujeme komentáře jsme ani nějak neočekávaly to už je dobrovolná věc jen mě namíchne když to hned někdo začne odsuzovat...Neřekla bych kdyby Kérés napsala třeba dobrý nápad nebo jak to na ní působí a až pak kdyby upozornila na nedostatky... ale uznej, že když jen povýšenecky a to opravdu s prominutím konstatuji zkritizuje, také to není zrovna duchaplné =)
Nechci se hádat u Laet jsem na to už trošku zvyklá i ona o sobě udává, že je hádavá, ale já hádky považuji za to nejjednodušší východisko ze situace...holky jestli proti nám nebo našemu blogu něco máte, nechte si to pro sebe a HLAVNĚ neurážejte ostatní návštěvníky...to je vážně sprosté a nemorální...Moc vám děkuji...a Niki...chápu tě, také bych hájila své přátele, Laet mi o tobě hodně vyprávěla

[10]Zuzu, mail, web, 8.9.2007 22:06

Niki & Kérés; Nechci se moc plést do vašeho sporu, ale když se vám na nás, na našem blogu, nebo čemkoli jiném, něco nelíbí tak bych sem být vámi nechodila. Já taky nechodim na blogy někoho koho vyloženě nemam ráda. A nemyslím, že by Anet byla taková, že by neočekávala žádnou kritiku. My jsme na kritiku zvyklé, chodíme bruslit a tam nemůžeme očekávat skoro nic jiného než kritiku...tenhle příběh uveřejňujeme kvůli názorům čtenářů a samozřejmě také kritice....

[11]Kérés, včera 10:33

*přemýšlí, čím má začít*
Takže.
Anet: Podle mě je Vea skvělá holka a asi bych to o ní neřekla... ale musím konstatovat, že Niki jí neuráží. Manipulovatelnost je něco, co je v poslední době běžné jako...jako spousta věcí... (nojo, je neděle, nechtějte po mě nic složitějšího...) Ovšem u Vei bych to nazvala spíše přehnanou slušností. To je další věc: když si všimnete, spousta lidí jen chválí. Třeba takový dracisvet.cz je plný lidí, kteří umí jen chválit, aby si zlepšili karmu u ostatních.
Jakmile tam někdo napíše trochu kritiky, je hned ten špatný a je odsuzován (ano, dokonce jsme se už setkaly s někým, kdo nám to vrazil přímo do pošty... že když budeme kritizovat, tak je vidět, že se jen vyvyšujeme a ostatní nás pak nebudou mít rádi...). V tomto je opak info- registrace je velmi přísná, ale tak se tam dostanou jen jedinci, kteří jsou dostatečně vyspělí na řádnou diskuzi (ach, to vytahování... ale já jsem na sebe hrdá! :D). Proto tam jen zřídka najdete někoho, kdo má větší potíže přijmout kritiku. Autoři to chápou a díla většinou vkládají, aby se mohli zlepšovat. Stejně tak je to s komenty; málokdo napíše většinou jen "to je krásné" nebo "nádhera!", protože tam lidé dávají najevo svůj názor. Co se Vei týče, ke kritice se musí dokopat... A většinou jí nebývá moc :D
Tím nechci tvrdit, že není vyspělá- občas mě vážně překvapí, jak dovede pochopit myšlenku (to nezvládá ani většina dospělých), ale tohle je prostě fakt- mluví o všem jen dobře. To mi narušuje rovnováhu.
To je za první větu ;)
Co se týče toho, že ty "nečekáš nic ve stylu chvály". Anet, už tě znám dost dlouho a všimla jsem si, že jsi dost pyšná osobnost... A promiň, ale to teď nemyslím v tom dobrém smyslu... zvlášť v poslední době ses chovala velmi namyšleně. Možná bych to ani neodsuzovala, ale opravdu bylo tvé chování velmi průhledné a primitivní.
A že odsuzuji? Přečti si znovu, co jsem napsala. Napsat, co je na obrázku špatně je hřích?
Je to něco pro mentálně slabší?
Správní lidé by se měli držet stáda a psát jen jak je to úžasný?
Pro příště buď tak hodná a napiš pod obrázek, že autorka nestojí o kritiku, jak to dělají ostatní, místo abys tady tvrdila, jak já jsem negativní, jak já odsuzuju, kvůli tomu, že jsem napsala jednu kritickou větu!
Nejjednodušší východisko je prostě utéct, dělat jako že nic- takto se utíká před problémy, zato když jej chceš řešit, už pro to dáváš jisté úsilí.
Ty si vážně myslíš, že mě bůhvíjak baví hledat chyby v ostatních? Že jsem přímo nadšená, že tady můžu na svou obhajobu psát sáhodlouhé příspěvky, místo toho, abych domlouvala srazy? Ne, tak to opravdu není. Jen nehodlám před problémem utíkat jako srab.
Co se Niki týče, nenapsala to kvůli tomu, že jsem její kamarádka.
Niki je tvor velmi vyspělí (a nejsem jediná, kdo to o ní tvrdí!) a do cizích problémů se většinou pouští jen když k tomu má co říct. A řeknu ti to takhle: Niki JE spravedlivá, Niki JE inteligentní a Niki JE filozof (od ní jsem to pochytila ^^)
Zuzu: Já nepatřím mezi ty, kdo se s někým štěknou a hned začnou psát jen to nejhorší. Ano, Nynější situace můj postoj k Anet hoooodně ovlivnila, ale přesto nezačnu najednou psát, jak je všechno tady strašné.
Já píšu svůj názor, stejn jako to dělám již nějakou dobu (když jsem zkritizovala Anetinu úvahu, to jsem jí měla ráda a říkala jsem svůj názor upřímně, stejně jako to dělám i teď.)
A že to sem vkládáte kvůli kritice?
Tak proč mě kvůli ní odsuzujete?

[12]Anet, web, včera 11:35

Ale Laet to už jsem přece všechno vysvětlovala.....
Stojím o kritiku, ale když čtenář, navíc ještě dlouhodobý kamarád ihned bez jakéhokoli okomentování narazí na nedostatky zamrzí to.
Takže to není tak, že bych nechtěla přijmout kritiku, jen mi přijde líto, když se do ní ponoříš hned...jak jsem výše psala mohla jsi napsat něco ve stylu dobrý pokus nebo tak, přece jenom víš, že já se kreslení nevěnuji ani nikdy nebudu, takže jsi nemusela být hned tak natvrdo ostrá...
Vím, že Vea často píše kladné komenty...ale zrovna mně by to nemělo vadit, protože i já taková byla...nerada jsem kritizovala a vlastně jsi to byla ty Laet, kdo mě to naučil.Mám jí ráda a i když cokoli komentuje kladně, neboj se svých chyb jsem si vědoma, cítím nedokonalost a vím, že mnoho lidí ji cítí také.
Krom toho, v mém psaní se nejednou objeví záporná kritika...Mně to ale nevadí a to ty víš, protože jak už jsem uvedla, chci tím někdy něčeho dosáhnout a bez kritiky to nejde...Bez ní bych doted nevěděla jak udělat odstavec XD ..ale v malování je to jiné, je to vedlejší záležitost, kterou se momentálně nechci zabývat, proto mi vadila ta kamarádčina(konkrétně tvá) tvrdá slova.
O své namyšlenosti vím...Jsem taková už dlouho...je to dá se říct můj obranný systém, který mi zakazuje zhroutit se i v nejvíc špatné situaci.Neznáš mě osobně...nemůžeš soudit jaká jsem, ale jestliže se nenechám urážet za normálních okolností v živém světě, nedopustím to ani na internetu...Když jsem s kamarády neuslyšíš ode mě nic než sebekritiku a smích...I to je trošku namyšlené, protože u sebekritiky se málokdo směje a i u mě to bývá často k pláči...já se hold směju(jsem asi mimoň =))Zuzka může potvrdit, jaká jsem.Nikdy se nehádáme a niikdy bych Zuzce nechtěla ublížit.
To jsem trošku odbočila =)
Vím jak to na dračím světě chodí...přeci jen tam jsem zaregistrovaná též...Hodně lidí tam hodnotí kladně.Ale jsou to pořád jen děti na to nezapomínej má tam jít o kamarádský vztah není to tam přece žádné pět proti pěti...Musíme očekávat, že budou podporovat své přátele.
Já vím o Niki už jsi mi toho řekla hodně...I já mám hodně zodpovědných, vyspělých přátel, kteř mě umí zadržet a poradit.Třeba taková Klárka-Zuzky sestra...Neuvěřitelně inteligentní a spolehlivá holka...Navíc je na matematickém gymnáziu což nechápu(se mnou by vyrazili dveře =D)
Neodsuzujeme tě...to je základ, co bys měla vědět...hlavně já tě nebudu odsuzovat, když tě znám tak dlouho...všechno jsem zmínila výše v této zprávě proč ta "diskuze" najednou...Já tě mám ráda pořád i když vím jaká jsi, i přes to, že vím co mi na tobě vadí, a to asi nikdo neovlivní, i kdyby jsi to byla ty, kdo spáchal atentát na dvojčata v USA.Prostě tak to je.Nedokážu nemít ráda(až na supa-Klárka a Zuzka budou vědět =D)
Promiň mi jestli jsem se tě po nějaké 150té dotkla, což je v mnoha případech hodně jednoduché, ale já si prostě nechci zakládat na nepřátelích.Víš rozdíl mezi náma je třeba ten, že já odpouštim rychlostí světla.U tebe je to delší proces...nevím co je lepší u mě je to také přehnané..ale jak jsem řekla, já nesnesu, když je někdo smutný, naštvaný a to všechno kvůli mě.Já bych ti nikdy ani po icq po pozdravu nenapsala dej mi pokoj...ale to už jsme si také probíraly...každý člověk je jiný a jak už jsem řekla ani můj přístup by nebyl dokonalý...

[13]Kérés, včera 11:51

Tak teda díky.
Teď ses mě dotkla po 151!
Myslím, že mám právo zažádat o pokoj (a nechtěla jsem to jen po tobě, ale po všech, jinak bych si to nedávala do topicu), když zjistím, že moje morče mělo břicho plný červů.
Tak teda mockrát děkuji za připomění něčeho, na co se snažím zapomenout. Vím, že ty za to nemůžeš, protože jsi to nemohla vědět.
Na druhou stranu, než si začneš dělat předsudky...

[14]Anet, web, včera 12:15

Jejda tak to bylo moc lehké...hehe promin to jsi měla říct mně se žádná zpráva z topicu nezobrazila...Začínám mít pocit, že ať řeknu cokoli, tobě to vadí =D
Hlavně klid já to nemyslela zle, ale beztak si předtím mohla napsat promin ted nemůžu a ne dej mi pokoj ne?=D Pak se div, že si to každý vysvětlí jinak=P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Setomel Setomel | 12. září 2007 v 19:00 | Reagovat

Nemyslela jsi Paranormální úkaz? XDDD

2 Niki Niki | 12. září 2007 v 22:11 | Reagovat

Mnooo, toby taky sedělo, ale já to beru z psychologického hlediska... hele, někdo byl pro dutost obou stran! :D

3 Setomel Setomel | 13. září 2007 v 7:16 | Reagovat

To bylo možná moje podvědomí :D

4 Niki Niki | 14. září 2007 v 23:54 | Reagovat

lol.... škoda že tahle debata nezaujala i ostatní tak jako nás... ^^

5 Setomel Setomel | 15. září 2007 v 12:15 | Reagovat

Nj.. a přitom je to sým způsobem vtipný...

6 Niki Niki | 17. září 2007 v 13:01 | Reagovat

To ano ano... mě to velmi pozvedlo náladu při zpětném čtení.... Vážně mi stouplo sebevědomí... ^^

7 Setomel Setomel | 18. září 2007 v 17:35 | Reagovat

Já už to radši nečtu...

8 helča helča | E-mail | Web | 23. září 2007 v 17:58 | Reagovat

promin ale  chci te opuzornit že chystáme mini otaku sraz v mostě  jestli chceš přít tak se přychlaš  na www.may-chan.blog.cz nebo www.japonmanga.blog.cz

pa Helča

9 Briny Kalatis Briny Kalatis | E-mail | Web | 24. září 2007 v 16:19 | Reagovat

wow to byla debata XDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama