Květen 2007

Závan volnosti-Poslední naděje

26. května 2007 v 2:18 | Niki |  Novely
" Hej, zmizte vy bestie prašivý!" zařval chlápek, který právě vylítl ze dveří domu, kde jsem se se svými společníky nacházela. "Padejte! Táhněte potvory!" skučel dál a nakopl místo jedné z koček pochroumanou popelnici, ze které jsme tahali odpadky. Ta se se strašlivým rámusem překotila na bok, doprovázena ještě šíleným řevem zrzavé micky. Rychle jsem uskočila a spolu s dalšími společnicemi jsme se dali na úprk do temných, smrdutých uliček tohohle beznadějného města.
Zastavili jsme až v uličce o dva bloky dál. Nebyla příliš vábná, ale aspoň tu byl klid, spousta odpadu a žádní lidé-teda až na dva skoro tuhé bezdomovce. Našla jsem si místo mezi dvěma kontejnery a lehla si na zdecimované hadry. Jedna z koček-bílá se spoustou barevných flíčků-se ke mně přitulila a začala si pohrávat s mou oháňkou. Ostatní si různě polehali do odpadků.
FreeHope nepatří zrovna k městům, kam se každý s nadšením hrne. Je tu velká míra kriminality, odpadků a jiné špíny, včetně nás tuláků, smogu a nevrlých lidí. Již dlouhou dobu město nedostává svého jména, a spíš by se mělo přejmenovat na LostHope.
Tak proč tu zůstávám? Ani sama nevím, nějak mi ten život tady začal vyhovovat. Mám tu své přátele, jídlo a spoustu možností, jak o život přijít. Komu by se ta možnost nelíbila? Patřím do vybrané společnosti Slirerů-jak tady říkají nám-ohavným příživnickým tulákům.
V dálce jsem zaslechla mezi řevem hasičského a policejního vozu zoufalé zaskučení starého psa. Zvedla jsem hlavu a naslouchala s nastraženýma ušima, jestli se ještě ozve. Po pěti minutách již bylo jasné, že to bylo jeho poslední volání. Takhle to tu holt chodí. Mé zelené oči se zaleskly ve světle blikající lampy, která se marně pokusila ožít. Položila jsem hlavu na přední a spolu s posledním zoufalým zablikáním mi klesla víčka.
Ráno mě nečekaně probraly sluneční paprsky, které se k nám nějakým záhadným způsobem probojovaly skrze zástupy mrakodrapů. Probudily i skvrnitou kočku-říkám jí May- a tak jsem sledovala její bezstarostné protahování na sluníčku.
S nepřeslechnutelným dopadem víka popelnice k nám seskočil i velký modře mourovatý kocour pokrytý spoustou jizev a jedním nevidomě modrošedým okem.
"Dobré ráno," zaznělo mi v uších, i když nepromluvil, "máte nějaký návrh na dnešek?" i když to byla jen lingvistika s telepatií, vyznělo to trochu jedovatě.
Zvedla jsem čenich do výše a zavětřila, pak jsem na něj jen kývla a vyšli jsme na samotnou ulici. Jeden z pánů bezdomovců nás při svém probuzení stihl zpozorovat a mrštil po nás flašku-no co naplat,jeho škoda-neměla šanci na zásah.
Tiše jsme se táhli po straně pod okny a výlohami. Davy zcela jistě velmi zaneprázdněných lidí nás snad ani neregistrovaly, a tak jsme se pohodlně dostali až k okraji města. Byl docela horký den a nevonělo to tu moc lákavě-jak by taky ne, nalézali jsme se v přístavu našeho milovaného FreeHope.
Kus od nás se hašteřilo pár vran s racky o zdechliny ryb z dvou menších kontejnerů. Mezi nimi byl i nějaký pes, který si z jejich zobáků naprosto nic nedělal, a spokojeně se živil.
Pomalu, s poklidně skloněnou hlavou, jsem došla až ke kontejneru, ale když jsem uchopila jednu rybu, dostalo se mi bolestivého klovnutí do čenichu, několika úderů zobáků do hlavy a výhružného zavrčení.
Upustila jsem svou kořist a s poplašeným zaskučením o pár kroků uskočila. Ptáci ani pes si mě dál nevšímali, a tak jsem je jen smutně sledovala. Stála jsem tři kroky za psem a opatrně se k němu o jeden krok přiblížila. Když jsem se pokusila udělat ještě další, pes po mně zuřivě vyjel a přizemnil mě tlapou. Zase jsem zaskučela a se staženým ocasem hodlala ustoupit, ale zadoutnal ve mně zbyteček hrdosti a já se na něj s nečekanou zuřivostí vrhla. Zjevně to nečekal, a tak jsem nad ním měla chvilku navrch. Rychle se však k mé smůle vzpamatoval a dostal se mi na hrdlo. Silou svých čelistí mi podtrhl nohy, když mi kloubil krk, a já mohla jen uboze kníkat a podvolovat se jejich stisku. Packou jsem zoufale máchla vzduchem a před očima se mi vynořily mžitky. Poslední ,co si pamatuji, už je jen útočný vzkřek May, řítící se na psa.

Úvodník: Závan Volnosti-Poslední naděje

26. května 2007 v 1:16 | Niki |  Novely
Tak tohle bych asi nejdříve chtěla trochu přiblížit než to budete číst, jestli to vůbec bude někdo číst.. zatím sem dám jen menčí část, ostatní přidám, jen když o to bude mít někdo zájem... je to prozatím Novela, je možné, že to dosáhne i rozsahu románu, ale emám to v plánu...
Ti kdo to již četli tvrdí, že je to zezačátku táhlé a nudně, ale že v další části se to už jaksi rozjíždí a má to už prý parametry mého suchého humoru.... Osobně to považuji za zatím mou nejlepší prózu...
Zatím nemá žádné věnování, takže to bych sem dodala možná poději.... ^.^
A hlavně... U každé přepsané části bude i ukázka rukopisů nebo aspoň odkaz do galerie, kde budou rukopisy vytáhnuty... Nemá to žádný hlubší význam, jen mě opravdu baví prohlášení, že to píšu mrňavý a tady na netu to neni skoro nijak možné posoudit... -.^ prostě se jen nudím a tak to sem kopnu...( popravdě jsem líná to přepisovat XDDD )
A zároveň je tato novela cílem mých častých ilustrací...

Novely

26. května 2007 v 0:17 | Niki |  Básně, povídky a spol...
Nooo, tak z jednohoo jednoduchého důvodu Vám orientaci tady ještě trochu stížím.... Jak jste si jistě všimli, tak moje Shadowcat neni v této rubrice, ale má svou samostatnou... Což asi také změním a udělám samostatnou rubriku Novely.... Já si dřív totiž myslela, že píšu povídky, ale po informování od jedné mé učitelky, že povídky mají rozsah cca 7 stránek maximo, jsem musela uznat, žebrousím dál... A hlavně, teď když píšu svou novou NOVELU, zdálo by se mi to tu zde přeplněné....
A jelikož je večer, tak mě zase něco napadlo... Mám dát jednotlivým novelám vlastní rubriky a nebo urobit pouze rubriku Novely a tam všechno namačkat???? Prosím naklikejte aspoń na tu anketu....

Čas na sraz

20. května 2007 v 0:17 | Niki |  Přátelé bytostí
Nooo, vzhledem k mému náhlému záchvatu "řádné organizace", která bude aspoň doufám trochu přehledná, jsem vkládám toto....
Naše drahá severočeská smetánka si dovoluje zorganizovat dva sráááázky...
První by se měl konat někdy v 2. týdnu měsíce června a ten druhý zase v 1. týdnu měsíce července....
Takže prozatimní rozpisy....
2. týden v červnu-tím je myšleno období mezi 7.-14. Byl z prostých důvodů zrušen.... Já a Briny jakožto organizátorky tu nejsme... takže by to pak měl na starosti někdo jinej a ten jinej by to zpackal... XDDDD
1. týden července (čajovna/Zoo/koupák-jak je komu libo...A těch dní je v týdnu víc jak jeden...)
Tohle je konáno na požádání sestřičky Briny k příjezdu Leda... Chjo... a na mou počest sraz snad nikdy nebude... Zase alternativní možnost, když budou mimoústečtí draci přítomni, může se udělat pokus o obsazení chaty, případné večerní grilování-samozřejmě bych grilovala já... Už nikdy nechci spatřit ty černý chleby, nedopečené maso atd... Prostě gril mi necháte!!!
Účast: Abraxas, Niki, Chakitis, Briny, Aleš, Amfy (i když to tvrdíte, dokuď mi to nedáte přímo písemně nebo z huby do huby, tak vás sem nenapísnu... :P )
Tak jo,na srazy se mi hlašte tady na fóru, případně na ICQ(288578665) či mail(brutnicitka@seznam.cz) a já sem budu zapisovat i účast... (pokuď vám nevyhovuje žádná přihlašovací možnost, můj mobil je 723292327-to platí i kdybyste ode mě něco snad potřebovali, i když o tom dost pochybuju...)

Další ze soutěže

19. května 2007 v 15:12 | Niki |  Moje dílka
Mnoooo, drak na lovu... Věčné téma....a dvě z mých více podání tohoto tématu.... za čas sem pár přidám a bude tu i anketka...
tak tedy: Tajemství lahodné alpské chuti barevně
Doufám, že milovníci Milky nebyli pohoršeni... ^.^
Nooooa když maj myši pré... verze s drakem(pak mám ještě jak myš pomocí robota ulovila kocoura.... já fakt ani trochu myšímnenadržuju... XDDD )

Juuuuu, tužkověcí

13. května 2007 v 1:37 | Niki |  Moje dílka
Mnooo, tak jsem trochu rozepíšu pár věciček..... :)
Mnooo, tak tohle je jeden z pokusů o manga postavičku.. Přesněji je to moje polidštělá osobnost lišky.... ^.^
A tady je ta samá osobnost v prosté podobě stříbrné lišky... Ale dost nedodělaná... Má mít černou levou přední a levé ucho černé.... Je to jen skica...
Mnooo a tady je moje podoba jako ShadowCat... takovej rozkres... ještě to domakám v PC verzi....(děěěěsná kvalita! :D )
A asi zatím poslední přihozená věc, dost nedodělaná.... Tohle je ekvempín.... :)

Miniatury

13. května 2007 v 1:20 | Niki |  Básně, povídky a spol...
Ehm... Tak tady je i slovo miniatura moc velké....

Šelma
Vroucné lásky jedné krásky
Bez okolků bez nadsázky
Šakali
Rovni před smrtí,
Zrozeni ze smetí,
Tou bílou álejkou,
Jak v stopách za fenkou...
My
Na peří volnosti
Na křídlech svolnosti
Jak bílí andělé
Temno tě zaleje
Spravedlnost
Ze žalu povstane a v žalu skončí
Tři pocní žalobci, vrazi a soudci
Bazilišek
Stěnami obehnán
Uvržen do kouta
A v slzách zanechán
Uslyšels kohouta
Ochránci
Jak padlí andělé letíme spolu
Letíme, padáme, střežíme horu

Anketa

12. května 2007 v 14:44 | Niki |  Úvod
lol, já mám asi vážně dobrou náladu... tak tedy otázka nad otázku... Máte rádi Úvody???? XDDD
A tak na to udělám i mini úvahu... Proč se vás na to ptám? protože se na to ptáte vy mě! :D Aneb, jak již si určitě mnozí všimli, tato stránka je úvody ptotkána... Jsem totiž odpřírody úvodářka... a miluju literaturu... A k literatuře prostě úvod patří... Dřív jsem ho neměla ráda, byl něčím, co vás zdržuje od samopstatného textu, od toho co hledáte... Ale tak proč tam je? Když jsem pak stárla(^.^ úchvatný použít tohle slovo), uvědom,ovědomovala jsem si jejich důležitost... Protože k čemu by vám byl ten obsah, kdybyste nevěděli, že to co hledáte, tam opravdu najdete? Že to nějak začala? Co k tomu vedlo atd? Vždyť úvod vás zasvětí do tohío co hledáte ... A proto ho u knih nepřeskakujte, může být třebanudný, ale pak pochopíte knihu! :)
Vždyť všechno má úvod...
A proč jsem tak vyšinzutá s psaním vlastních úvodů? Mno přeci protože úvod je o vlastním myšlení a já myslím ráda... i když si někteří nemyxslí, že myslet umím a přitom oni sami nemyslí, ale tím že nemyslí vlastně myslí... Prostě se tam vypíšu a nějak zaplácnu prázdný písto, takže prosím, čtěte úvody, potěšíte mé ego i osobnosti!!! :D :D :D :D :D :D

Drrrrračííííí!!!! odkazy

12. května 2007 v 14:35 | Niki |  Odkazy
Mnooo, tak to abych huhle sekci otevřela asi tím nejzářnějším, co v ní lze nalázt... A to... INFEM! :) Ach ano, mnozí jste o něm asi slyšeli atd, ale né vždy v dobrém a nebo jste prckové...(ach ta propaganda, propaguje se na špatných místech)
Ale ujišťuji vás, že je to to nejúžasnější co mě potkalo... Je to domov pro dráčky a drakovědce.... ^.^a to je ňuf...(už mi věříte,že mi hrabe???)
A tak tedy tu jest ten posvátný odkaz: www.draci.info
Ehm, pak by jsme tu měli i pááááár osobních dračích stránek a takových jiných mooooc ňuf ňuf dračích stránek.... :) (to až večer broučínci!)

Že by další úvod???

12. května 2007 v 14:24 | Niki |  Odkazy
ÁÁÁÁlahahahahaha.... já mám dneska dobrou náladu, tak jsem se rozhodla, že prostě budu zahlcovat okolí svými ohavnými kydy... A páč jsem asi pochopila vaše důvody, proč si děláte rubriku se spřátelenejma stránkama, tak to robím taky... Ono je totiž vážně trochu nudné to místečko s vypsanými odkazy tam vleo... nepřehledné, málo se k těm stránkám můžete vyjádřit, málo místa a často seto skvěle přehlídne(tedá já to jako přehlížím většinou úmyslně, když to není takováhle rubriky)
Takže sem asi budu dáááávat.... Spřáááátelené blogy, ale včecko tak trochu podle zaměření atd.... :) takže tu třeba nějaký budou víckrát ve více rubrikách( a neb ať žije propaganda)
A co to bude za rubriky??? Vy se ptáte? Lol... promiňte, že si takto hraju, ale já opravdu dnesk zářím blbostí...(Takže pro ty co se zajímají o mou schizofrenii, tohle je liška s fénixem...pravděpodobně... Ale fénix by měl být hrdý, ne? Tohle je debilní... Ale já vždy prohlásím, že jsem ve stavu fénixe když blbno, tak to moje je asi šílenej pták)
Takže zpět k těm sekcím... Budou tuprostě blogy, manga stránky, npěkný stránky, hrozný stránky...Už zase vtipkuju.... Tak repete:OSOBNÍ, DRAČÍ, VLČÍ, další zvířecí, pokuď budu mít víc z té či oné sekce. hudební, fantasy, manga a anime... Stačí vám to? já vím, nikomu to nestačí, tak ještě vtipné a hry, ale stejnak je toho hodně.... Takže.... Saiva vy šílenci, co jste tohle přečetli!!! :D