Temnonoš

12. listopadu 2005 v 20:38 | Niki |  Magica-encyklopedie Magických Tvorů
Tak dneska bych vás asi seznámila s bytostí, řadící se sice jakž takž k drakům, ale svou podstatou takřka nezařaditelným. Temnonoš je tvorem neutrality a řadí se mezi Anděly/démony, takže je neutrální. Většina jeho rodových zástupců se vyznačuje hlavou hadovitého tvaru (krajta až kobra), delším krkem a enormě dlouhými křídly.
Svou slávu získal jakožto ochránce Růže smrti, podsvětí a tajemných pokladů. Byl Cerberosovým náhradníkem v ochraně podsvětí-tím byl Legendor, největší svého druhu. Od většiny draků se liší svou délkou křídel, která i ve světě draků přesahuje obvyklé normy(v poměru k tělu). Jejich vzrůst se počítá od miniaturvelikosti větší myši až po enormní kolosy, jako je zrovna Legendor. Ve své symbolice představuje smrt, ať už násilnou či nikoli...
Základní charakteristika:
Vyznačují se očima mandlovitého tvaru, které mají někdy od bělavé až to skoro zcela zlatou barvu a jejich různé odstíny.
Jejich tělo je přízračně černé(s výjimkou Vlaga). Mají většinou krátký trup+dlouhý krk a ocas. Tlapy jsou štíhlé, dlouhé a chlubí se bělostnými, neuvěřitelně ostrými drápy.
Ocas je skoro dvakrát delší jak tělo, krk je většinou v přiměřené délce.
Hlava má převážně hadovité znaky mezi které patří i jedové zuby. U některých druhů se přeměnily na tesáky, ale ponechali si aspoň mírnou jedovatost.
Temnonoši ve své původní podobě nepatřli zrovna mezi ukázku dračích ozdob. Starší typy Temnonošů neměli ani rohy či ozdobné blány, jejich hlavy byli vyloženě hadí s korunkou vztyčenách šupin.
Ve velikosti se liší jak po druhu, tak i podle svého okolí a způsobu života. Nejmenší temnonoš má sotva pár centimetrů, za to největší je gigantem mezi drakovitými a jeho tělo může zvlétnout jen díky magii. Jejich křídla patří do trojice největších(nejdelších) k poměru těla v říši draků.
Jsou všežravci. Milují maso, ale nepohrdnou ani rostlinami. Jeden druh temnonoše je zcela býložravý. Jejich dech je sitelně cítit po bylinkách. ^^
Vyznačují se silnou magií. Ovládají všechny její druhy. Mezi nejčastěji používané útoky patří např. Bílý Paprsek-Bílé plameny: další důkaz jejich částečné krve tvora světelného(anděla).
Jsou jedněmi z nejstálejších samotářů a ochránci mrtvých. Významná je u nich i jejich takřa zásadní NEUTRALITA. Pokuď chce mít někdo Temnonoše na své straně, aby zaň bojoval, nemůže ho takřka ničím uplatit-co chtějí, to si totiž vezmou. Bojují jen za ty, ke kterým mají citovou vazbu.
Jejich andělským odznakem jsou drápy z andělské kosti a poandělštělá páteř.
Máme 18 druhů Temnonošů+poddruhy a křížence:
Klassic Temnonoš
...z poza tmavé skály se zablýskl pár zlatých očí. Dívali se vesměs klidně, vnímavě, ale byla v nich zřetelná divokost. Šipkovitý lesklý čumák odhalil hadí jazyk mihotající se chvílemi ve vzduchu. Nikdo by nezapochyboval, že je to obří had, dokud neukázal své legantní tělo nesoucí se na čtyřech štíhlých a svalnatých nohách. Protáhl si svá neuvěřitelně dlouhá tmavá křídla a opět je složil k tělu. Vyzařovala z něj tma a černé tělo jakoby odráželo svou barvu kolem. Nebylo pochyb-poklad Modrého údolí byl střežen ochráncem padlých duší, Temnonošem...
Prapůvodní Temnonoš, který je předkem všech ostatních, je velice podoben hadu. Má krátké tělo, které se takřka rovná délce krku a ocas, jehož délka se přibližuje součtu krku a těla. Hlava je zcela hadovitá až na mandlovité oči, zcela zlaté barvy. Dva úzké pohyblivé zuby skrývají smrtelně prudký jed, který se využívá v magii a léčitelství.
Lebka v místech mozkovny je pokryta tvrdými a velkými šupinami, které se u samiček na koncích zdvyhají a dělají dojem koruny. Od zátylku jde hřeben velice drobných a na první pohled nepatrných osténků. Samečci jsou zcela hladcí.
Hřbet v místě lopatek se pyšní s jedněmi z nejdelších křídel v říši draků. Blanoví se upíná až ke kořenu ocasu. Křídla převyšují délku celého těla včetně ocasu o několik metrů a blána je neobyčejně odolná a pružná.
Na tlapách se nalézá vždy po pěti prstech. Na předních jsou úzké, dlouhé a obratné, palec je protilehlý. Na zadních jsou robusní, kratší a v jedné rovinně. Jsou zdobeny skvostně bílými a velmi ostrými drápy(andělský odznak). Pro jejich tvrdost a vzhled byly využívány i jako královské zbraně.
Jsou velmi inteligentní a vypočítaví. Pokuď je někdo napadne, nemá takřka šanci ho zabít, či jen zranit. Vyznačují se silnou magií, která se dá označit i jako prapůvodní. Tím získávají jakousi přesilu nad ostatními. Neovládá však čistý plamen a pokuď ano, tak jen velmi vzácně. Jejich mocí je čistá energie vycházející z života a smrti. Proto jsou po právu označování i jako strážci smrti a mrtvých. Dokáží vyvolat Růže Smrti a mít kontrolu nad dušemi zemřelých, které uvízly na fyzické rovinně, ale i nad volnými na úrovni astrální-ne však úplnou.
Jejich slabinou je přímé sluneční světlo, které díky jejich zcela černá barvně spaluje Temnonošovo tělo takřka na uhel. Blána na křídle mu zesvětlá, v kritických sytuacích zprůhlední na čistotu skla, což ji učiní takřka nepoužitelnou(čím je drak tmavší, tím je v lepší fyzickém stavu). Ve stínu se opět velmi rychle regeneruje.
Jejich hlasové ústrojí je schopno vydávat zvuky na velice vysoké frekvenci. Má schopnost echolokace a i jejich hlas je podoben velrybě. Někdy připomíná i škrábání trupu lodi o skálu. Takzvané troubění temnot, jak se nazývá jejich volání ostatních zástupců druhu, je bučivé vytí, které začíná ve velké hloubce a postupně stoupá, někdy až do nesnesitelných výšek. V boji svého hlasu dokáží využít jako paralizátoru nepřítele.
Jsou většinou samotářští, ale vzácně se naleznou i "stáda" či páry těchto tvorů.
Živý se převážně masem zvěřiny, ale neodmítnou ani mršinu, či nějaké drobné zvíře. Druhou základní složkou jejich stravy jsou byliny, které jim pomáhají v trávení a tvorbě jedu. Navíc využívají některých složek potravy k tvorbě Obejmutí smrti-duchovně nabité mlhy přitahující duše mrtvých.
Temnonoš Gispeko
Gispeko je Temnonoš, který se vymyká z Temnonošských parametrů skoro ve všem. Je menšího vzrůstu klasických draků. Délka těla je v porovnání s jinými Temnonoši větší k poměru délky krku a ocasu. Hlava je zdobná, nese dva silné rohy a blánu. Oči mají kulatěší tvar než je obvyklé a jejich barva má šedavý odstín. Jako většina Temnonošů má dlouhá blanitá křídla.
Vznikl jako výsledek častého mezidruhového křížení. Tím získal mnoho schopností jiných draků, avšak jeho temnonošská moc se značně omezila. Nemá schopnost vyvolat Růži smrti ani 100% Bílý paprskem či mlhu Objetí smrti. Má však dobře vyvinutou schopnost chrlení čistých plamenů či ovládání forem vody.
Temnonoš Gasio
Graund Temnonoš
Horský(Skalní) Temnonoš
Legendární Temnonoš(Legendor)
Nemessis
Nestor
Devuu Temnonoš
Blanitý Temnonoš
Isko Temnonoš(Jezerní)
Temnonoš Labaco
Temnonoš Kruon
Temnonoš Vassicco
Temnonoš Vlaga
...Kdesi v horách mezi skalisky se nacházal jakýsi oválný kámen bílé barvy a stříbrným žilkováním. Bylo to vejce, které mělo hodně změnit, zatím ho ale bičoval vítr a napadali další přírodní síly. V okolí byl v té době často ke spatření bílý sokol. Vejce strážil a čekal, až nadejde jeho čas, aby se o tvora, který se z něj vylíhne, ochránil a vychoval. Tento sokol se jmenoval Nikien-byla to ona. Jednou, když seděla na skále nad vejcem, se stalo to ,na co tak dlouho čekala. Vejce se kus odkutálelo a narazilo do jednoho kamene, odkutálelo se ještě kousek a skořápka praskla. Nikien k němu slétla a pozorovala celý proces. Když si mládě prohlédla, zděsila se, protože ten bílý tvoreček před ní, vypadal úplně jako tvor, který byl znakem a přívržencem smrti. Nakonec se s tím ale smířila, a o tvorečka se starala. Vychovávala ho a také mu dala jméno. Jelikož věděla že je to samička, pojmenovala ji Vlaga-vítězství. Často však musela na nějaký čas odlétat a nechávat dráče samotné. Když se však jednou vrátila, dráče nebylo nikde k nalezení. Odnesl ho člověk, který tudy procházel a vzal si dráče do blízké vesnice. Kdo ví co ho k tomu vedlo? Nikien však nemohla pro dráče nic udělat, možná by se tím dokonce odsoudila k smrti a proto odletěla daleko, na místo jí blízké. Vlaga se s přítomností člověka velice rychle smířila a dosti si ho oblíbila. To se však nedalo říci o některých vesničanech, kteří ji považovali za stvůru a škodnou, takže ve vztahu k ní a jejímu novému pečovateli moc sympatií nechovali.
///...vejce v horách,bílo stříbrné,bílí sokol Nikien,vylíhnutí,péče,plány,přívrženec smrti,člověk,odnesení,Blouven,deset metrů,útěk,nalezení.../// Tyhle poznámky neřešte... :P Někdy je dopíšu...^^
Temnonoš Morfes
Temnonoš Germe
Temnoťan
Je nejvzdálenějším druhem Temnonoše a má svou vlastní kategorii. Žije v podzemí, v jeskyních u magmatu. Více se dozvíte v kapitolce určené přímo tomuto druhu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Butcher-killer Butcher-killer | Web | 20. června 2006 v 22:33 | Reagovat

Magie je můj život a drží mě při životě již  20 000 let a dalších 20 000 asi bude i když to není zrovna svatá magie. No nic je čas se napít něčeho teplého a červeného, co naplňuje moje tělo novou silou. Ehm.... nechal jsem se unést :-E

2 Chaos Chaos | 18. října 2007 v 7:16 | Reagovat

No ja nevim jak v ankete odpovedet. Ovladat magii...zni to prilis...hmm...proste, ze ji zvladam dobre, coz se rict neda. Ja radsi hlasovat nebudu x..x

Temnonosi jsou zajimavi...pekny clanek.

3 Aluš Aluš | 8. května 2008 v 22:21 | Reagovat

si asi nemyslel vážně, že?hele, odkud ty infornace bereš? je to dost zajímavý!!

Abych pravdu řekla, v anketě chybí můj postoj:Chtěla bych věřit a strašně, ale nikdy sem se s ní nesetkala a velice toho lituji!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama